محل تبلیغات شما

 

سئو سایت فروشگاهی - آموزش کامل بهینه سازی فروشگاه آنلاین

 

 

سایت های فروشگاهی مانند دیگر سایت های شرکتی و شخصی و … به سئو سایت احتیاج دارند. سایت فروشگاهی سایتی است که محصولاتی در آن به صورت آنلاین به فروش گذاشته میشود. اما به دلیل تنوع و گستردگی محصولات باید هر یک از محصولات به طور جداگانه سئو شوند.

امروزه با توجه به رونق کسب و کارهای اینترنتی و جایگاهی که فروشگاه اینترنتی در بین مشاغل و کاربران باز کرده است افراد و کسب و کارهای زیادی سمت سایت های فروشگاهی رو آورده اند.

با توجه به تعدد فروشگاه های اینترنتی یکی از ابزار های مهم و کلیدی برای فروش وب سایت های فروشگاهی استفاده از سئو سایت است.

 

سئو چیست ؟

سئو بهینه سازی سایت برای کمک کردن به موتور های جستجوی گوگل است تا یک سایت را در میان هزاران سایت در صفحه اول و در جایگاه اول با کلمه کلیدی مشخصی نمایش دهد. دو نوع سئو دخلی و سئو خارجی داریم که هر کدام اهمیت زیادی در رتبه بندی سایت دارند.

 

 

 

مزایا سئو سایت فروشگاهی

افزایش ترافیک سایت

با سئو کردن سایت فروشگاهی این امکان را برای مخاطبان ایجاد میکنید تا در صورت جستجوی یک محصول ، سایت شما را در صدر دیگر سایت ها مشاهده کنند همین عامل سبب بازدید بیشتر از سایت میشود.هرچقدر میزان بازدید از سایت بالاتر باشد یعنی میزان ترافیک سایت بیشتر میشود. افزایش ترافیک سایت یکی از عواملی است که در بهبود سئو سایت تاثیر گذار است.

 

• شبکه های اجتماعی

برای افزایش ترافیک سایت میتوانید از شبکه های اجتماعی استفاده مانند اینستاگرام، فیسبوک، تویینتر و کانال های تلگرامی استفاده کنید. افراد در شبکه های اجتماعی جستجوی زیادی انجام میدهند شما میتوانید با قرار دادن لینک خود در این شبکه ها افراد را به سمت سایت خود هدایت کنید و ترافیک را بالا ببرید.

 

• ایمیل مارکتینگ

راه دیگری که میتوانید از طریق آن ترافیک و بازدید سایت خود را بالا ببرید ایمیل مارکتینگ است. با بدست آوردن ایمیل افراد از راه های مختلف میتوانید ایمیل هایی در جهت خرید و تخفیف سایت خود برای آنها ارسال کنید

 

• استفاده از اینفلوئنسر ها

• اینفلوئنسر ها که تعداد کمی هو نیستند میتوانند یک روش عالی برای تبلیغ سایت شما باشند. افراد به دلیل دنبال کردن اینفلوئنسر ها و اعتماد به آنها به راحتی میتوانند از سایت شما بازدید و خرید کنند.

 

برندینگ

زمانی که کاربر بعد از جستجوی هر محصول با اولین سایتی که مواجه میشود سایت شما باشد سبب میشود تا وب سایت شما به عنوان یک برند خاص در عرضه محصولات به خصوصی مطرح شود.

 

 

 

 

 

مزایا سئو سایت فروشگاهی

 

 

 

پیاده سازی سئو سایت فروشگاه

در سئو سایت فروشگاهی باید به دو عامل توجه کرد : سئو داخلی و سئو خارجی

این دو بخش کاملا به یکدیگر مرتبط هستند شما باید هر دو سئو را برای سایت خود پیاده سازی کنید تا بتوانید در نتایج گوگل رتبه خوبی را کسب نمایید.

سئو داخلی

سئو داخلی به هر فعالیت و اقداماتی که داخل سایت انجام می شود و مربوط به کدنویسی داخلی است سئو سایت داخلی گفته میشود. در سئو سایت داخلی و خارجی عوامل زیادی هستند که مهم و تاثیرگذارند تعدادی از این موارد را صرفا با کسب تجربه میتوانید بدست آورید اما مواردی که همیشه ثابت هستند و باید آنها را رعایت کنید تعدادی از مهم ترین هایشان را در این مقاله توضیح داده ایم.

 

 

 

عوامل تاثیر گذار در سئو سایت داخلی شامل موارد زیر است:

محتوا نویسی

لینک های داخلی

کلمات کلیدی مناسب

آدرس url صحیح

عنوان مناسب و… میباشد.

 

 

 

پیاده سازی سئو سایت فروشگاه

 

 

 

۱- محتوا نویسی

زمانی که سایت خود را راه اندازی میکنید باید برای صفحات داخلی سایت محتوا مناسبی در نظر بگیرید این محتوا میتوانید شامل مقالات و یا محصولات و بیان وسژگی هر یک از آنها باشد.

شما به عنوان دارنده یک فروشگاهی علاوه بر رقراردادن محصولات خود میتوانید قسمت وبلاگ را نیز در سایت راه اندازی کنید تا مقالات مرتبط با هر یک از محصولات به طور کامل در آن منتشر شود.

بعد از قراردادن محتوا مناسب که تاکید میکنم به هیچ عنوان نباید تکراری و کچی برداری شده از دیگر سایت ها باشد به قسمت انتخاب کلمه کلیدی میرسیم

 

۲- کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که سایت را توسطشان سئو میکند و بک لینک میگیرید. به عنوان مثال اگر سایت فروشگاهی شما در رابطه با فروش ابزار آلات الکتریکی است و میخواهید مخاطبان با سرچ ” اره برقی ” با اولین سایتی که مواجه میشوند سایت شما باشد پس این کلمه به عنوان یکی از کلمات کلیدی محصولات شما حساب میشود. پس باید لینک های داخلی و خارجی مناسبی برای آن ایجاد کنید.

 

۳-لینک های داخلی

لینک های داخلی همان لینک هایی هستند که صفحات داخلی سایت را به یکدیگر مرتبط میکنند. مثلا میتوانید صفحات محصولات انواع اره را به یکدیگر لینک دهید . این کار باعث ایجاد ارتباط بین صفحات داخلی سایت میشود و موتور های جستجوی گوگل از اهمیت دیگر لینک ها مطلع میشوند

 

۴- آدرس url صحیح

Url سایت خود را به درستی تعیین کنید تا کاربران بتوانند راحت آن را پیدا کنند. از استفاده کردن اعداد و نماد ها در url خود خود داری کنید. هرچه این آدرس ساده تر باشد برای سئو سایت نیز بهتر است.

 

۵- عنوان مناسب سایت

عنوانی که در سئو سایت خود استفاده میکنید باید دقیقا شامل کلماتی باشد که کاربران در اینترنت جستجو میکنند. با استفاده از این کلمات شانس کلیک شدن سایت توسط مخاطبان را افزایش میدهید.

 

سئو خارجی

سئو خارجی یک سایت شامل بک لینک ، ثبت سایت در گوگل و دیگر مواردی است که به صور مفصل در مقاله های پیشین در رابطه با هر یک توضیح داده ایم.

 

۱-بک لینک

بک لینک ها لینک های خارجی هستند که از دیگر سایت ها به سایت خود ارسال میکنید. برای پیدا کردن این لینک های خارجی میتوانید سایت های رقبا و یا دیگر سایت ها را بررسی کنید تا متوجه شوید از چه سایت هایی بک لینک گرفته اند. این بک لینک ها باید با آتوریتی بالا و با کیفیت و همچنین فالو باشند تا بتوانند بر سئو سایت شما تاثیر مثبتی بگذارند. اگر بتوانید بک لینک دائمی برای سایت ایجاد کنید ایده آل است. سئو سایت و بک لینک فالو میتواند به ارتقاء سایت شما کمک کند.

 

۲-ثبت سایت در گوگل

بعد از منتشر کردن و یا تغییری در صفحات سایت باید آن صفحه را در سرچ کنسول گوگل ثبت کنید تا موتور های جستجوگر گوگل متوجه ایجاد و یا تغییر در سایت شما بشوند و بتوانند آن صفحه را مورد بررسی قرار رهند.

 

حال آنکه با مزایا سئو سایت فروشگاهی و راه های انجام سئو سایت آشنا شده اید. همین حالا برای بهینه سازی سایت فروشگاهی خود اقدام کنید. شما میتوانید با مطالعه مقالات چگونه بک لینک دائمی بگیریم ؟ و ۳ روش انتخاب کلمات کلیدی سایت بهترین انتخاب ها را داشته باشید


ارزیابی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه خرید اینترنتی شاپ ایکس زاکو | گروه صنعتی زاکو مالی _بازاریابی نظافت آسان و مدرن پالت چوبی gramand همین حوالی درخواستی پیشواز و موزیک